top of page

Išgirskite: naujoje Emi Kersh dainoje „Įkvėpt iškvėpt” – savęs paieškos pandemijos metuPrieš metus pramogų pasaulis tapo gerokai apribotas, tačiau dėl to kūrėjų veikla nesustojo, o kaip tik dar labiau padidino apsukas internete. Šįkart lietuvių atlikėja Emi Kersh (Emilija Briliūtė) pristato solinį kūrinį „Įkvėpt iškvėpt” apie pandemijos metu įvykusias savęs paieškas.

„Iš esmės sunkiu metu turi du pasirinkimus – arba pasiduoti, nuleisti rankas ir savęs gailėti, arba kibtis į gyvenimą dar stipriau, stengtis, nepasiduoti, kovoti sukandus dantis ir, galiausiai, pereiti per visus iškilusius sunkumus ir vėliau savimi didžiuotis, augti kaip asmenybė”, – savo požiūrį dėsto Emi Kersh.

Premjeros autorė atskleidžia, kad ji pati gyvenime yra buvusi visiškoje „duobėje“, tačiau sudėtingus gyvenimo etapus suvaldyti padėjo žinojimas, kad viskas yra laikina ir anksčiau ar vėliau praeis.


Anot jos, beveik metus besitęsianti pandemija be sveikatos ir ekonominės krizės visuomenę įmetė ir į naują socialinę realybę, kurioje kiekvienas galėjo pasitikrinti savo santykį su aplinkiniais ir stoti į akistatą su pačiu savimi. O ieškant įvairių atsakymų ir žmogui keičiantis, išsinėrimas iš seno kailio gali būti ganėtinai sunkus ir skausmingas procesas.


„Naujausiame kūrinyje labiausiai atsispindi psichologiniai sunkumai, kuriuos patiriame saviizoliacijoje – vienatvė, nerimas, abejonės savimi ir kitais. Viskas gali atrodyti be galo trapu, tarsi žemė slysta iš po kojų. Tokių įvykių akivaizdoje patiriame daug streso ir kartais gali norėtis nuo visko pabėgti, išnykti“, – mintimis dalijasi atlikėja.

Ji įsitikinusi, kad, susidūrus su asmenine krize, labai svarbus aplinkinių palaikymas. Tačiau, pasak jos, vien tik remtis į kitus nėra pats geriausias sprendimas, nes niekada nežinai, kada kiti tau nepritars ar nuo tavęs nusisuks. Todėl ne mažiau svarbu yra turėti „stuburą“ ir mokėti judėti pirmyn be kitų palaikymo.


Premjeroje originaliai panaudota ir ištrauka iš jau klasika tapusio lietuvių režisieriaus Arūno Žebriūno filmo „Gražuolė”. Filme sakoma, kad nuo savęs niekur nepabėgsi ir kviečiama vaiko akimis viltingai pažiūrėti į save ir savo ateitį, nenustoti tikėtis geriausio.


„Ištrauka iš šio filmo pasirinkta, nes jame atsispindi viltis – nepaisant pagrindinės veikėjos mažos mergaitės Ingos pečius užgulusios baimės, kad kiemo vaikai ją laiko negražia, ji svajoja ir laukia, kol galiausiai pražys diemedis, kas tampa alegorija į tai, kad ateina laikas, kada pražysta tiek augalas, tiek žmogus”, – pasakoja atlikėja.

„Įkvėpt iškvėpt” – tai jau trečiasis Emi Kersh solinis kūrinys. Prieš dvejus metus ji taip pat su atlikėju Joe Blu įrašė bendrą kūrinį „Heart transplant”. O šiuo metu pagrindinis dainininkės tikslas – neužsidaryti vieno žanro rėmuose ir kuo daugiau eksperimentuoti. Šiek tiek kitokį skambesį klausytojai išgirs ir naujausioje dainoje.

13 peržiūrų
bottom of page